Nawigacja

Sukcesy uczniów

2008/2009

  OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
  2008 / 2009 I semestr



• 20-21 listopada 2008 - Ewa Wielgo z kl.IV PSM II st. wzięła udział w I Ogólnopolskim Konkursie Czytania Nut Głosem dla Szkól Muzycznych II st w ZPSM im.M.Karłowicza w Krakowie
Uczennicę przygotawała p.Małgorzata Wójcikowska
• 13 grudnia 2008 odbyła się VI edycja „Muzycznych spotkań najmłodszych pianistów” organizowanych przez PSM I° w Sieradzu. Udział wzięło pięcioro uczniów: Maria Koszewska, Robert Sęk, Anna Szczepańska z klasy p. Iwony Kamińskiej; Michalina Król z klasy p. Agnieszki Gach oraz Dominika Frankiewicz z klasy p. Agnieszki Strawińskiej
Uczniowie zajęli następujące miejsca:
  I miejsce w grupie II- Maria Koszewska z klasy p. Iwony Kamińskiej
III miejsce w grupie II- Michalina Król z klasy p. Agnieszki Gach i 
III miejsce również w grupie II- Robert Sęk z klasy p. Iwony Kamińskiej
• 10-13 grudnia 2008 - IV Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy” Gitaromania” w Jeleniej Górze, Karpaczu. Udział wzięli Marcin Skorupski z kl. IV c6 w grupie młodszej i Zbigniew Godlewski z kl. III c.4 w grupie starszej z klasy p. Mirosława Drożdżowskiego.
• 16 grudnia 2008 odbył się II Regionalny Konkurs Gitarowy na wykonanie kolędy w PSM I° w Bełchatowie. Udział wzięło pięcioro solistów - Nikodem Drożdżowski, Marcin Skorupski, Zbigniew Godlewski z klasy p. Mirosława Drożdżowskiego, Patryk Kuniecki i Igor Krzciuk z klasy p. Dariusza Trzcińskiego. Uczniowie zajęli następujące miejsca:
Marcin Skorupski- I miejsce w grupie młodszej solistów, 
II miejsce w tej samej kategorii Igor Krzciuk i 
III miejsce Nikodem Drożdżowski.
Zbigniew Godlewski otrzymał II nagrode w II grupie starszej solistów.
W konkursie wzięły również udział dwa zespoły kameralne- duet gitarowy Zbigniew Godlewski i Marcin Skorupski otrzymali I miejsce, oraz trio w składzie Karolina Grzejszczyk – skrzypce z kl.p.Magdaleny Milczarek, Kacper Grzejszczyk-gitara, Nikodem Drożdżowski – gitara z kl. p. Mirosława Drożdżowskiego otrzymało wyróżnienie.
• Mariusz Kozłowski został laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska”



2008 / 2009 II semestr

Do etapu makroregionalnego przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej zostali zgłoszeni i wzięli udział nastepujący uczniowie:

-fortepian :Kornel Celoch kl. IV (klasa p. Iwony Kamińskiej), Piotr Chachuła kl. IV (klasa p. Anny Zdonek), Marta Albrecht kl. V (klasa p. Agnieszki Gach) i Katarzyna Kozłowska kl.V (klasa p. Doroty Habiery – Czaplińskiej)

-gitara : Marcin Skorupski kl. IV i Zbigniew Godlewski kl.III c. 4 (obaj z klasy p. Mirosława Drożdzowskiego)

W wyniku etapu makroregionalnego do przesłuchań ogólnopolskich zakwalifikowała się Katarzyna Kozłowska z klasy fortepianu oraz Marcin Skorupski i Zbigniew Godlewski z klasy gitary.

W wyniku etapu ogólnopolskiego obaj gitarzyści otrzymali III miejsce ex aequo.

KONKURSY ORGANIZOWANE W NASZEJ SZKOLE

• 15 i 16 maja odbył się II Ogólnopolski Konkurs Gitarowy na wykonanie kompozytorów polskich w którym nasi uczniowie zajęli następujące nagrody i wyróżnienia :
  III nagroda – Marcin Skorupski z klasy p. Mirosława Drożdzowskiego
  wyróżnienie – Damian Kowalczyk z klasy p. Albina Brzezinskiego


• Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości F. Mendelssohna, zorganizowany przez p. Renate Walesińską i p. Katarzynę Małek , w którym :
I miejsce otrzymała Katarzyna Kozłowska z V klasy PSM I°
II miejsce otrzymała Martyna Fijałkowska z VI klasy PSM I °
III miejsce otrzymała Weronika Garstka z IV klasy c.4 PSM I°
wyróżnienie otrzymała Angelika Karwas z III klasy c.4 PSM I°




UDZIAŁ UCZNIÓW W KONKURSACH ZEWNĘTRZNYCH


• Mariusz Kozłowski z klasy p.Mirosława Drożdzowskiego otrzymał II nagrodę w grupie III na XVII Miedzynarodowych Spotkaniach Gitarowych Sanok 2009, odbywających się w dniach 29 marca- 3 kwietnia 2009. W konkursie tym wziął również udział Marcin Skorupski z klasy p.Drożdzowskiego i Igor Krzciuk z klasy p.Dariusza Trzcińskiego
• na IX Miedzynarodowym Konkursie Gitarowym im.Anny Amalii w Weimarze odbywającym się w dniach 15-18 kwietnia 2009 I miejsce otrzymał Piotr Przedbora, a wyróżnienie – Mariusz Kozłowski
• Mariusz Kozłowski zdobył I miejsce, a Piotr Przedbora II miejsce w III grupie starszej solistów na I Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym Gitarra Viva w Kielcach
• na XII Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym „Bliżej Gitary” w Chodzieży II nagrodę w grupie starszej solistów otrzymał Zbigniew Godlewski, III nagrodę otrzymał Filip Zdonek i III nagrodę w grupie młodszej otrzymał Marcin Skorupski - wszyscy uczniowie z klasy p. Mirosława Drożdżowskiego
• Katarzyna Karbownik z klasy fortepianu p. Anny Zdonek i Agata Gąsieniec z klasy fortepianu p. Eweliny Wójcik wzięły udział w IX Miedzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego Łomianki- Warszawa 2009 który odbywał się w dniach 24-31 maja 2009
• Dominika Frankiewicz z klasy fortepianu p. Agnieszki Strawińskiej otrzymała II miejsce na I Pianistycznym Konkursie Muzyki Polskiej w Skierniewicach, odbywającym się w dniu 7 maja 2009. W konkursie tym wzięła również udział Maria Lechowska z klasy p. Agnieszki Gach
• Eliza Habram z klasy p .Danuty Szczurowskiej wzięła udział w II Międzywojewódzkim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Polskiej zorganizowanym przez PSM I i II stopnia w Kutnie w dniach 23-24 kwietnia 2009 
• w XI Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym Szkół Muzycznych I Stopnia w Piotrkowie Tryb. nasi uczniowie otrzymali następujące nagrody i wyróżnienia :
- w grupie I I nagroda – Maria Koszewszka z klasy p. Iwony Kamińskiej, III nagroda – Robert Sęk z klasy p .Iwony Kamińskiej, wyróżnienie – Anna Szczepańska z klasy p. Iwony Kamińskiej, wyróżnienie – Michalina Król z klasy p. Agnieszki Gach
- w grupie II – II nagroda – Kornel Celoch z klasy p. Iwony Kamińskiej, wyróżnienie – Piotr Chachuła z klasy p .Anny Zdonek
- w III grupie – I nagroda – Katarzyna Kozłowska z klasy p. Doroty Habiery – Czaplińskiej

Udział wzięli także : Beata Wujek z klasy p. Anny Dźwilewskiej oraz Adrianna Karwas z klasy p. Anny Zdonek
• na II Miedzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną 2009” w Skarżysku – Kamiennej Maria Koszewska z klasy p.Iwony Kamińskiej otrzymała wyróżnienie specjalne za wykonanie utworu dowolnego
• Elżbieta Pawlas i Ewa Wielgo wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie z Literatury Muzycznej dla uczniów szkół muzycznych II stopnia zorganizowanym przez PSM II st. im.W. Żeleńskiego w Krakowie w dniu 7 marca 2009. Obie uczennice przygotowała p. Renata Walesińska
• na konkursie regionalnym „Józef Haydn i muzyka jego czasów” zorganizowanym przez PSM I i II stopnia w Pabianicach w dniu 31 marca II miejsce otrzymał Rafał Bielas przygotowany przez p. Renatę Walesińską , a wyróżnienie otrzymała Aleksandra Gruda przygotowana przez p. Katarzyne Małek. W konkursie tym udział wzięły również : Beata Rudzka, Martyna Fijałkowska, Marta Miklewska

 dniach 17 – 19 marca 2008 odbył się II Młodzieżowy Konkurs na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego

  •  4 kwietnia 2008 odbył się VI Regionalny Konkurs Duetów „Fortepian na cztery ręce”,w którym nasi uczniowie otrzymali następujące nagrody i wyróżnienia :

I miejsce w grupie I – Maria Koszewska i Robert Sęk – uczniowie p. I.Kamińskiej

I miejsce w grupie II – Piotr Chachuła i Adrianna Karwas – uczniowie p. A. Zdonek

ex aequo z duetem Kornel Celoch i Katarzyna Kozłowska –                         uczniowie p. I.Kamińskiej i D.Habiery - Czaplińskiej

II miejsce w grupie I – Michlina Król i Anna Szczepańska – uczennice p.A.Gach i p.I.Kamińskiej

ex aequo z duetem Bernard Bińczyk i Julia Borysławska z klasy p.I.Kamińskiej

II miejsce w grupie III  - Małgorzata Bednarska i Agata Gąsieniec z klasy p.I.Kamińskiej

III miejsce w grupie III – Martyna Fijałkowska i Kinga Ostałowska – uczennice p.I.Kamińskiej i p.A.Strawińskiej

wyróżnienie w grupie II – Szymon Paruzel i Marta Albrecht – uczniowie p.A.Zdonek i p.Agnieszki Gach 

  •  18 kwietnia 2008 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości F.Schuberta przygotowany przezp. Renatę Walesińską, z następującymi wynikami:

PSM I°: -I miejsce – Małgorzata Bednarska kl.VI c.6

             - II miejsce  - Rafał Bielas kl. III c.4

             - III miejsce ex aequo – Mateusz Małek i Anna Stępień – oboje kl. VI c.6

PSM II°: - I miejsce – Anna Kobacka kl.V

               - II miejsce– Elżbieta Pawlas kl.III

               - IIImiejsca nie przyznano

wyróżnienie – Adrianna Łęczycka kl.IV

 

 

 




 

Wiadomości

Kontakt

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im.prof.Tadeusza Wrońskiego
    Zapiecek 8
    97-200 Tomaszów Mazowiecki
    NIP 773 16 33 284
  • +48 447244210

BIP

Strona BIP