Nawigacja

 • VII Młodzieżowy Konkurs na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego

        Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. prof. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VII edycji Młodzieżowego Konkursu na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.   Konkurs odbędzie się w dniach  3, 4, 5 kwietnia 2018 r.   Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 6 marca 2018 roku   na adres:

  Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia

  97-200 Tomaszów Maz.

  ul. Zapiecek 8

  z dopiskiem „Konkurs”

  W załączeniu regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia.

 • W PONIEDZIAŁEK, 6 LISTOPADA 2017 R. W GODZINACH 11:00- 18:00 ODBĘDĄ SIĘ W NASZEJ SZKOLE LEKCJE OTWARTE DLA PIANISTÓW, KTÓRE POPROWADZI DR WOJCIECH KUBICA Z AKADEMII MUZYCZNEJ W ŁODZI.

   

  Wojciech Kubica urodził się w 1980 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Goleniowie w klasie mgr Magdaleny Kochan. W 1999 r. ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Szczecinie w klasie dr Mikołaja Szczęsnego. Od 2004 r. jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej. W roku 2005 ukończył z wynikiem celującym Mistrzowskie Studia Podyplomowe w klasie prof. Grzegorza Kurzyńskiego w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

  W latach 2005 - 2007 współpracował z Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach, od 2005r. jest pracownikiem Akademii Muzycznej we Wrocławiu , a od 2008 r. asystentem w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W roku 2014 uzyskał tytuł doktora sztuki Akademii muzycznej w Łodzi.

   Jest laureatem wielu nagród na konkursach krajowych i zagranicznych, m.in.
  I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kijowie (2003) IV nagrody oraz nagrody specjalnej za wykonanie sonaty C. Francka na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej 'Val Tidone' we Włoszech (2004) oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im.G i K. Bacewiczów w Łodzi (2013).We wrześniu 2004 r. wystąpił na Estradzie Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W roku 2005 brał udział w eliminacjach do XV Międzynarodowego Konkursu im F. Chopina w Warszawie. W roku 2007 na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego otrzymał dyplom dla pianisty „za szczególny wkład w artystyczną wartość wykonań konkursowych.”
  Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem takich pedagogów jak: Karl-Heinz Kammerling, Kevin Kenner, Vladimir Krainev czy Vladimir Viardo.

 • W sobotę 16 grudnia w godzinach 10:00 – 14:00 odbędą się w naszej szkole  warsztaty, które poprowadzi Piotr Kejna - wieloletni pracownik Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Obecnie pracownik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, nauczyciel akademicki w Zakładzie Biomechaniki i Zaopatrzenia Protetyczno - Ortopedycznego. Wykładowca  Akademi Muzycznej w Łodzi, twórca współczesnej Ergonomi Pracy. Zajmuje się profilaktyką i rehabilitacją ruchową. Posiada dyplom Doktora Chiropraktyki.

  Piotr Kejna jest autorem programu „Zdrowy Kręgosłup", którego celem jest utrzymanie zdrowia oraz likwidowanie przyczyn wywołujących dolegliwości bólowe. Program ten wykorzystywany jest w leczeniu nieprawidłowości i urazów kręgosłupa oraz narządów ruchu pacjentów, jak również profilaktyce oraz ocenie zagrożeń dla układu kostnego człowieka spowodowanych nieprawidłowymi nawykami, warunkami pracy, nauki i wypoczynku. W ramach programu prowadzone są zajęcia terapii ruchowej, chiropraktyka oraz konsultacje i porady. Program skierowany jest zarówno do indywidualnych pacjentów jak i do grup ryzyka poddających się terapii profilaktycznej. Prowadzone są także konsultacje w zakresie ergonomii miejsca pracy i nauki.

  Program "Zdrowy Kręgosłup", obejmujący nauczenie nawykowego zachowania właściwej postawy ciała podczas pracy i wypoczynku oraz uprawianie stałych ćwiczeń usprawniających, gwarantuje wszystkim zachowanie zdrowia i zmniejszenie ryzyka urazów spowodowanych wypadkami.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW I UCZNIÓW

 • W CZWARTEK 2 LISTOPADA 2017 R. ODBYŁY SIĘ LEKCJE OTWARTE   DLA WIOLONCZELISTÓW, KTÓRE POPROWADZIŁ Tomasz Daroch

  Tomasz Daroch, fot. Andrzej Heldwein 

  Wiolonczelista; urodzony 15 czerwca 1989 w Łodzi.

  Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat. W roku 2008, otrzymując dyplom z wyróżnieniem w klasie wiolonczeli prof. Stanisława Firleja, ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. Kształcił się też pod kierunkiem innych wybitnych wiolonczelistów: prof. Michaela Flaksmana, prof. Juliusa Bergera, prof. Jeleny Ocic.Ukończył studia w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim w Niemczech w klasie wiolonczeli prof. Michaela Flaksmana oraz w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w której od 2013 roku pracuje na stanowisku asystenta.

  Tomasz Daroch brał udział w wielu mistrzowskich kursach wiolonczelowych u światowej sławy profesorów, m.in. u Davida Geringasa, Fransa Helmersona, Bernarda Greenhouse'a, Miklosa Perenyiego, Gary'ego Hoffmana, Johna Walza i Clausa Reichardta.

  W wieku 14 lat zadebiutował jako solista z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Rok później, wraz z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego wystąpił w ramach Polskich Eliminacji Konkursu Eurowizji Dla Młodych Talentów. W 2007 roku w ramach koncertu finałowego 25. Ogólnopolskiego Festiwalu "Tydzień Talentów" wystąpił solo wraz z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia "Amadeus" pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Grał z m.in. Sinfonią Varsovią, Sinfoniettą Cracovią, Heidelberger Philharmoniker, Chursächsische Philharmonie, Varazdin Chamber Orchestra, Zagreb Soloists, Zagreb Philharmonic, Moscow Virtuosi, Magyar Radio Symphony Orchestra oraz orkiestrami symfonicznymi Filharmonii w Katowicach, Wrocławiu, Bydgoszczy, Opolu, Zabrzu.

  Występował jako solista m.in. z orkiestrami mi.in. Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy w ramach Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych 2011 oraz na zaproszenie orkiestr Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Filharmonii we Wrocławiu, Katowicach, Warszawie, Łodzi, Płocku i Gdańsku.

   

   

  Serdecznie zapraszamy

Kontakt

 • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im.prof.Tadeusza Wrońskiego
  Zapiecek 8
  97-200 Tomaszów Mazowiecki
  NIP 773 16 33 284
 • +48 447244210

BIP

Strona BIP

Zakup fortepianu Yamaha C5X dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego